Instytut Swietłany Masgutowej

Chemistry Level I Laboratory Workbook
telefon Samsung Diamond
do podstrony 142
nazwisko klawinski
pol car pozna
Odnośniki

 

ascii >> strona główna

Temat: Arkadiusz Rutkowski
mgr Arkadiusz Rutkowski - oligofrenopedagog, kynoterapeuta

Ukończone kursy w Międzynarodowym Instytucie Neurokinezjologii Rozwoju Ruchowego i Integracji Odruchów:

- Neurokinezjologiczna Terapia Taktylna i sensoryczno-proprioreceptywna stymulacja odruchów niemowlęcych cz.I Nr.NT-OOO 142 24-25 luty Bydgoszcz

- Integracja Odruchów Dynamicznych i Posturalnych z całościowym systemem ruchu ciała. poziom 1-2 Nr.R-1-00103

- Integracja sfery ruchowej oraz emocjonalnej wg metody dr Swietłany Masgutowej Nr.DM 000 309 23-24 luty 2008 Bydgoszcz

- uczestniczyłem w wykładach, zajęciach i terapiach w ramach programów zatwierdzonych przez Międzynarodowy Instytut Dr Swietłany Masgutowej podczas turnusu rehabilitacyjnego- 25.04-09.05,2008 Ustronie Morskie

Pracownia Terapeutyczna Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "AMI" - www.ami.org.pl

Zduńska Wola, ul. Sienkiewicza 10, tel. 501 033 342, e-mail: fundacja.ami@ami.org.pl, fundacja.ami@wp.pl
Źródło: masgutowa.fora.pl/a/a,35.htmlTemat: Integracja Sensoryczna


Nie tylko Ja się z jej metodą zetknąłem tutaj. Może dziwić takie połączenie, ale PTK współpracuje z Instytutem Swietłany Masgutowej, a ich opowieści o wykorzystaniu terapii taktylnej w kynoterapii brzmią ciekawie.


Mam na myśli docenienie pod względem teoretyczno-naukowym. Z tego co tam napisali na stronie wynika, że tylko od rosyjskich uniwerków dostała jakieś nagrody.
Ale masz rację, że ta kynoterapia pożeniona z nowymi terapiami jest warta uwagi. W ogole wybierałam się na kurs leczenia psem, ale pies mi zachorował i teraz sam wymaga leczenia. Sorry, że znowu zbaczam z tematu na psy. Cave canem.

Mam pytanie do Iwony. O co chodzi z tym dotykaniem głowy u dzieciąt?
pozdrawiam szczerze
Źródło: kognitywistyka.net/forum/viewtopic.php?t=150


Temat: Międzynarodowy Instytut dr Swietłany Masgutowej - turnusy
Dużo można by pisać, ale wszystkim rodzicom chciałbym gorąco polecić strone, gdzie dowiedzą sie najwięcej informacji, które są im potrzebne!

http://www.masgutovainstitute.com/

miałam zaszczyt pierwszy raz być na takim turnusie kilka tygodni temu i jest to świetna sprawa!!! Również dla mnie jako pedagoga, który chce sie dalej rozwijać w zakresie neurokinezjologii.
Zapraszam na strone www.kynoterapia.pl, gdzie w galerii mogą Państwo zobaczyć zdjecia z poprzednich turnusów z Krynicy Górskiej!!!


Pozdrawiam
Źródło: zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?t=345


Temat: Regulamin
Forum "Metody terapeutyczne dr Swietłany Masgutowej" jest platformą bezpośredniego kontaktu, wymiany opinii i doświadczeń dla terapeutów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych metodami. Forum ma formułę zamkniętą tzn. aby móc wyrażać na nim swoje opinie należy najpierw zarejestrować się (przycisk "Rejestracja" u góry strony). Przy rejestracji wpisujemy jako nick swoje imię i nazwisko, następnie podajemy wybrane hasło dostępu do Forum oraz e-mail. W formularzu rejestracyjnym obowiązkowo należy podać miejsce zamieszkania. Rejestracja jest potwierdzana generowanym automatycznie e-mailem. Po jego otrzymaniu otrzymujemy dostęp do Forum. Kierownicy Oddziałów Regionalnych muszą dodatkowo przysłać prośbę do Administratora o przyznanie uprawnień Moderatora.

Ci którzy debiutują na internetowym forum wiele ciekawych informacji ułatwiających korzystanie z niego znajdą pod przyciskiem "FAQ" - najczęściej zadawane pytania - u góry strony. Zapraszamy !

Regulamin Forum:

1. Przed rejestracją użytkownicy mają obowiązek zapoznać się z niniejszym regulaminem oraz regulaminem portalu fora.pl i przestrzegać ich postanowień.
2. Użytkownicy mają obowiązek przedstawienia się w imieniem, nazwiskiem i miejscowością zamieszkania. Użytkownicy, którzy nie dopełnią tego obowiązku będą usuwani z Forum bez ostrzeżenia. Usuwani będą również Użytkownicy, którzy podadzą nieprawdziwe dane.
3. Na forum wypowiadają się tylko zarejestrowani użytkownicy. Anonimowe wypowiedzi nie są akceptowane i mogą zostać usunięte, a użytkownik taki zablokowany.
4. Szanujemy się wzajemnie i unikamy:
- znieważania innych osób
- słów wulgarnych i określeń uznawanych za obraźliwe
- podawania informacji zasłyszanych i niesprawdzonych
- podawania informacji wprowadzających w błąd
- plagiatów
- cytowania bez podania źródła
- powielania tematów, wątków i pytań - przycisk "Szukaj" u góry strony pomoże to sprawdzić
- rozsyłania spamu
5. W przypadku naruszenia Regulaminu użytkownik otrzymuje ostrzeżenie. Trzecie ostrzeżenie powoduje usunięcie użytkownika z Forum.
6. Użytkownik może zostać usunięty z Forum gdy:
- nie przestrzega niniejszego Regulaminu bądź Regulaminu fora.pl
- otrzymał trzecie ostrzeżenie
- wnioskuje o to do Administratora inny użytkownik Forum
- działa na szkodę Forum, Międzynarodowego Instytutu dr Swietłany Masgutowej, bądź Oddziałów Regionalnych.
7. Zarejestrowanie się oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.
Źródło: masgutowa.fora.pl/a/a,24.html


Temat: KURS "Terapia Taktylna..."
Międzynarodowy Instytut dr Swietłany Masgutowej i Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne
zapraszają na kurs

"Terapia Taktylna oraz Sensoryczno-proprioreceptywna stymulacja odruchów niemowlęcych" część I

Wykładowcy : Denis Masgutow i Aleksy Kapitsa

Kurs odbędzie się w dniach 24 - 25 lutego 2007 r.
w Bydgoszczy przy ul. Goszczyńskiego 3

Kurs przeznaczony jest dla:
- terapeutów, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o ww metody,
- rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych pragnących na codzień pomagać swoim podopiecznym
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wykształcenie minimum średnie.

Terapia taktylna TM – jej twórcą jest dr Swietłana Masgutowa, która swoją koncepcję oparła na badaniach, doświadczeniu i wynikach wieloletniej pracy. Metoda neurokinezjologicznej terapii taktylnej pełni istotną rolę w stymulacji i rozwoju naturalnych mechanizmów wspierających funkcjonowanie systemu ciało-mózg i jest skutecznie wykorzystywana zarówno u dzieci jak i dorosłych podczas pracy z:
- porażeniami mózgowymi,
- autyzmem,
- zachowaniami agresywnymi,
- lękami i fobiami,
- opóźnieniami w rozwoju umysłowym,
- nadpobudliwością psychoruchową,
- trudnościami w nauce,
- zaburzeniami mowy,
Neurokinezjologiczna terapia taktylna TM proponuje techniki masażu i stymulacji skóry, które wpływają na rozwój funkcji półkul i kory mózgowej, śródmózgowia i tylnych partii mózgu. Założeniem metody jest uruchomienie naturalnych mechanizmów rozwoju i samoregulacji organizmu. Techniki te wykorzystują specjalny dotyk i stymulację, co reguluje:
• integrację odruchów,
• zakres napięcia mięśniowego,
• integrację sensomotoryczną,
• świadomość kinestetyczną.
Pośrednio terapia skierowana jest na stymulację układu hormonalnego oraz regulację procesów rozwoju różnych struktur organizmu i jego funkcjonowanie.
W trakcie zajęć poznacie Państwo sposób diagnozowania, zasady i techniki masażu, rodzaje ćwiczeń wykorzystywanych w terapii taktylnej oraz jej zastosowanie w integracji sensomotorycznej.

Integracja odruchów - automatyczne i spontaniczne reakcje na różne bodźce zwane odruchami - dane nam jeszcze w życiu płodowym i okresie niemowlęcym - służą ochronie i obronie organizmu bez udziału świadomości. Przy normalnym, harmonijnym rozwoju przekształcane są w reakcje wyższego poziomu świadomości mózgu i nie powinny wpływać na nasze funkcjonowanie w normalnych warunkach. Często jednak naturalne procesy przekształcania odruchów w reakcje wyższego poziomu zostają zaburzone. Wówczas wpływają one negatywnie na dalszy rozwój człowieka prowadząc do wykształcenia nieprawidłowych reakcji i zachowań. Wówczas należy powtórzyć proces „nauki” mózgu przekształcenia odruchu w reakcje wyższego poziomu w procesie integracji odruchu. Część pierwsza kursu przedstawia koncepcję Integracji Odruchów, omawia odruchy, skutki braku ich integracji oraz zapoznaje z podstawowymi technikami korekt.

Uczestnicy otrzymują certyfikat o ukończeniu kursu Terapii taktylnejTM wg Dr S. Masgutowej, wydany przez Międzynarodowy Instytut Dr Swietłany Masgutowej.
Kurs trwa 15 godzin: 24 lutego w godz. 10.00 -18.00 i 25 lutego w godz. 9.00 -16.00
Koszt kursu: dla niezrzeszonych - 370 zł, dla Partnerów PTK - 350 zł. Wpłatę należy dokonać na konto:
Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne, Lukas Bank 55 1940 1076 3014 1557 0000 0000 z dopiskiem 'Kurs Terapia 1'. Potwierdzenie wpłaty i zgłoszenie prosimy przesyłać do dnia 20 lutego 2007 r. na adres: Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne, 85-224 Bydgoszcz, ul. Świętej Trójcy 19

>>> Pobierz formularz zgłoszenia na kurs <<<
Źródło: kynoterapia.fora.pl/a/a,206.html


Temat: Kurs Integracja Odruchów Dynamicznych i Posturalnych ...
Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne i Międzynarodowy Instytut Dr Swietłany Masgutowej zapraszają na kurs

INTEGRACJA ODRUCHÓW DYNAMICZNYCH I POSTURALNYCH Z UKŁADEM RUCHOWYM CAŁEGO CIAŁA

Kurs składa się z 3 części i przeznaczony jest dla:
- psychologów, rehabilitantów, reedukatorów, pedagogów, nauczycieli i innych osób pracujących na rzecz dzieci i młodzieży mającej trudności w uczeniu się
- rodziców, którzy chcą wspierać rozwój swoich dzieci (również specjalnej troski)
- rehabilitantów, psychologów i innych terapeutów pracujących z osobami dorosłymi
- osób zainteresowanych tematem kursu
W kursie mogą wziąć udział osoby posiadające wykształcenie minimum średnie.

Dziecko rodzi się z pakietem naturalnych sił - odruchów i instynktów. W okresie niemowlęcym i wczesnodziecięcym naturalne odruchy i pierwotne ruchy "wypracowują" połączenia pomiędzy ciałem a mózgiem. Są one przez dziecko wykonywane spontanicznie. Pierwotne schematy ruchów stają się bazą nawyków ruchowych, które następnie wpływają na umiejętności konieczne do opanowania sztuki czytania, pisania, liczenia i innych działań związanych z procesami przyswajania, a następnie praktycznego wykorzystywania informacji. Osiągnięcie właściwej dojrzałości neurologicznej odruchów wieku niemowlęcego stanowi podstawę sukcesów szkolnych, a następnie życiowych.
Metody i techniki Neurokinezjologii pozwalają określić reakcje człowieka na każdy ruchowy schemat odruchu, ustalić stopień jego zintegrowania z ogólnym systemem ruchowym, a także zrównoważyć go poprzez ćwiczenia dynamiczne i izometryczne, a także naturalną aktywność ruchową.

NEUROKINEZJOLOGIA JAKO METODA WSPOMAGANIA ROZWOJU I UCZENIA SIĘ DZIECI Z DYSLEKSJĄ, NADPOBUDLIWOŚCIĄ PSYCHORUCHOWĄ ORAZ AUTYZMEM

Podstawowe cele i zadania neurokinezjologii:
* diagnozowanie rozwoju i kształtowania schematów sensomotorycznych odruchów i naturalnych koordynacji,
* kreowanie programów skierowanych na reanimację i integrację ruchów pierwotnych, odruchów, systemu koordynacji,
* rozwijanie umiejętności optymalnej pracy mechanizmów i programów danych nam od przyrody.

Neurokinezjologia zorientowana jest na:
* Wykorzystanie neurologicznej wiedzy w celu analizy i zorganizowania terapii ruchowego rozwoju (poziomy, etapy, mechanizmy, procesy, strategie i struktura),
* Kreowanie programów integrowania układu pierwotnych ruchów z kontrolowanym ruchem i wyższymi psychicznymi funkcjami,
* Pomoc dzieciom z różnymi deficytami w rozwoju (dysleksją, nadpobudliwością psychoruchową, emocjonalną niestabilnością, opóźnieniem w rozwoju intelektualnym i ruchowym, porażeniem mózgowym, autyzmem).

Misją neurokinezjologii jest dawać dzieciom i dorosłym wiedzę i narzędzia, jakim są naturalne zasoby do łatwego i radosnego uczenia się, bezpiecznego i prawdziwego rozwoju i zdrowia.

Wykładowcami są specjaliści z Międzynarodowego Instytutu Dr Swietłany Masgutowej. Uczestnicy otrzymują certyfikat o ukończeniu I i II części kursu, wydany przez Międzynarodowy Instytut Dr Swietłany Masgutowej.

Części I i II Kursu (21 godzin) odbędą się w Grudziądzu w dniach 14 – 16 września 2007 r. (piątek - niedziela) w godz. 10 - 17

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 sierpnia 2007 r. Formularz zgłoszenia do pobrania tutaj >>> FORMULARZ
Źródło: kynoterapia.fora.pl/a/a,421.html


Temat: karty do nauki mówienia
Przypominam wszystkim o Konferencji w październiku, poniżej zamieszczam program, żeby zachęcić opornych:


Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa
„ZESPÓŁ DOWNA – POSTĘPY W LECZENIU, REHABILITACJI I EDUKACJI”
Wrocław 17-18 października 2008 r.
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Aula im. Jana Pawła II
ul. Plac Grunwaldzki 22

Program

17 października (piątek) Sesje naukowe

9.00-9.15 Występ dzieci z SOSW Wrocław ul. Parkowa 27 ,,Zaproście mnie do stołu”

9.15-9.30 Otwarcie Konferencji
- Józef Patkiewicz - prezes TWK-Wrocław
- Magdalena Piechaczyk - prezes Stowarzyszenia ,,Razem”

9.30-9.40 Wernisaż wystawy „Listy do Syna” Clarisa Niedenthala i Wioletty Mikusek

I Sesja „Leczenie i rehabilitacja”
Przewodniczący sesji: prof. dr hab. Jan Bieniek, dr Bożena Dołyk, dr Robert Śmigiel

9.40-10.00 ,,Postęp w diagnostyce terapii i rehabilitacji dzieci z zespołem Downa na podstawie 15 letnich doświadczeń własnych (Wrocławski Model Usprawniania)”
prof. dr hab. Ludwika Sadowska Akademia Medyczna Katedra Fizjoterapii Wydział Zdrowia Publicznego - Wrocław

10.00-10.15 „Postępy w leczeniu farmakologicznym u dzieci z zespołem Downa”
dr Halina Flisiak-Antonijczuk – neuropsychiatra

10.15-10.30 ,,Integracja odruchów u dzieci z zespołem Downa - Wyniki pracy diagnostycznej i terapii” doc. dr Swietłana Masgutowa - Międzynarodowy Instytut
dr Swietłany Masgutowej w Warszawie

10.30-10.45 ,,Wczesna interwencja logopedyczna i stomatognatyczna u dzieci z zespołem Downa od momentu urodzenia ze szczególnym uwzględnieniem ustno-twarzowej regulacyjnej metody Rodolfo Castillo Moralesa” - dr Anna Regner Akademia Medyczna Wydział Zdrowia Publicznego Wrocław, lek. stom. Marek Rafał - Bering Centrum Usług Stomatognat – Trzebnica

10.45-11.00 ,,Funkcja tarczycy u dzieci z zespołem Downa w świetle współczesnych badań neurorozwojowych” dr Monika Mysłek-Prucnal, prof. dr hab. Ludwika Sadowska - Samodzielna Pracownia Rehabilitacji Rozwojowej Katedra Fizjoterapii AM Wrocław

11.00-11.15 ,,Rozwój psychomotoryczny dzieci z zespołem Downa rehabilitowanych według Wrocławskiego Modelu Usprawniania” dr Maria Choińska, prof. dr hab. Ludwika Sadowska - Samodzielna Pracownia Rehabilitacji Rozwojowej Katedra Fizjoterapii AM Wrocław

11.15-11.30 Dyskusja - podsumowanie sesji

11.30-12.00 Przerwa na kawę

II Sesja – Edukacja
Przewodniczący sesji: prof. dr hab. Ludwika Sadowska, dr Swietłana Masgutowa,
dr Anna Regner

12.00-12.10 ,,Poczucie koherencji i radzenia sobie ze stresem przez rodziców dzieci
z zespołem Downa” dr Anna Dąbrowska - Pedagogium Wyższa Szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie

12.10-12.20 ,,Kompleksowa opieka nad rodziną z małym dzieckiem z zespołem Downa
w Maltańskim Centrum Pomocy Dzieciom” mgr Grażyna Banach-Kociołek - Kraków

12.20-12.30 ,,Terapia i edukacja dziecka z zespołem Downa w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym Związku Polskich Kawalerów Maltańskich” mgr Anna Ludwin,
mgr Grażyna Banach-Kociołek - Kraków

12.30-12.45 ,,Wspomaganie rozwoju mowy u dzieci z zespołem Downa’’ mgr Beata Balcerek-Bunio - Łódź

12.45-13.00 Dyskusja - Podsumowanie Sesji

13.00-14.00 przerwa na obiad

Sesja III – Edukacja cd.
Przewodniczący sesji: prof. dr hab. Maria Straś Romanowska, dr Beata Cytowska,
dr Teresa Kaczan

14.00-14.15 ,,Dojrzałość społeczna dzieci z zespołem Downa rehabilitowanych zgodnie
z zasadami WMU” dr Bożena Bartosik, prof. dr hab. Ludwika Sadowska - Wrocław

14.15-14.30 ,,Jakość życia rodzin osób z zespołem Downa’’ dr Ewa Zasępa, dr Ewa Wapiennik, Agnieszka Wołowicz - Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

14.30-14.45 ,,Nieprawidłowości genetyczne, jako przyczyna zaburzeń w rozwoju” dr Alina Czapiga - Instytut Psychologii Uniwersytet Wrocławski

14.45-15.00 „Terapia osób z zespołem Downa – typ przysadkowy” Krzysztof Wawrzyn (DSW Poznań)

15.00-16.00 Dyskusja- podsumowanie

17.30 Uroczysta kolacja dla referentów i zaproszonych gości

18 października (sobota) Warsztaty

9.00-11.00 „Suplementacja diety- tak czy nie? i jej rola w rozwoju intelektualnym dzieci z zespołem Downa” dr Matthias Gelb (Niemcy)
(wraz z dyskusją i pytaniami)

11.00-11.30 przerwa na kawę

11.30-13.00 „Zespół Downa. Postępy w edukacji od 0 do 5 roku życia” Cora Halder - wiceprezydent EDSA (Niemcy)
(wraz z dyskusją i pytaniami)

13.00-13.15 przerwa na kawę

13.15-15.00 „Możliwości edukacyjne u dzieci z zespołem Downa w wieku szkolnym – na przykładzie szkół zachodnich” prof. Etta Wilken - Uniwersytet w Hannowerze - Wydział Pedagogiki Specjalnej (Niemcy)
(wraz z dyskusją i pytaniami)

15.00-15.15 przerwa na kawę

15.15- 16.30 „Młodzież i dorośli z zespołem Downa - co dalej? Możliwości i trudności” prof. Udo Wilken – Uniwersytet w Hannowerze (Niemcy)
(wraz dyskusją i pytaniami)

16.30-16.40 Podsumowanie i wnioski z konferencji


waga:
Można jeszcze zgłaszać udział w Konferencji zgodnie z Komunikatem w Biuletynie „POMOST” w internecie na stronie www.twkwroclaw.pl
(zgłoszenie e-mailem i wpłata wpisowego)

Kontakt:
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Wojewódzki we Wrocławiu
ul. Jedności Narodowej 121, 50-301 Wrocław
tel./fax: 0-71 322 84 44, tel. prezes: 0-601 851 161, 0-502 451 220
e-mail: twk@twkwroclaw.pl konto: 51 1020 5242 0000 2602 0118 0421
Źródło: zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?t=1104Designed by Finerdesign.com